www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.   Tue Nov 14, 2006 6:28 pm

Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.

--------------------------------------------------------------------------------

Moderatori: Pėr pyetje-pėrgjigje rreth konvertimit mund tė lexoni kėtė temė.

Shume vete per konvertimin ne NTSF kerkojne programe qe te
mundesojne kete gje ose formatojne kompjuterin.

Nje menyre teper e thjeshte eshte me ane te sistemit duke ndjekur keto hapa:

1. Kliko START pastaj RUN.
2. Shkruaj CMD pastaj OK
3. Do te shfaqet dritarja e Dosit shkruaj ne te "CONVERT D: /FS:NTFS duke menduar se "D" eshte pjesa qe ti deshiron te konvertosh ne NTSF.
4. Ne rast se deshirojme te konvertojme particionin "C" qe ndodhet dhe sistemi ndjekim te njejten procedure CONVERT C: /FS:NTFS . Pasi ta konfirmojme me enter sistemi na pyet nese jemi te sigurt per Konvertimin atehere i pergjigjemi me "Y". Kompjuteri duhet te ristartohet per mundesimin e konvertimin .

Po vendos disa foto per te qene me e qarte si procedure.
Fotografitė e Bashkėngjitura
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
 
Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» program to provide total number of objects present / available on the page
» Unable to run Selenium RC scripts in Firefox and Google chrome; running fine with "IE".
» [SOLVED] WinReducer 8.1 v1.29 - Unable To Utilize ISO as source - Program Thinks its a folder
» Program:Vista---Highjacked browers,main web pages, etc...nothing fixes it
» Program in eclipse using JUnit

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Informatika :: Windowsi-
Jump to: