www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Sende Interesante

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: Sende Interesante   Mon Nov 20, 2006 3:37 pm

>
>>>>boni qato sene se pernime interesant hahahaa
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>>>Lexo me poshte dhe shiko cfare llogaritjesh kane bere,
>>>>interesant.
>>>>
>>>>Vėrtetė aktualisht ėshtė shum tronditėse!! (Sidomos
>>>>pjesa e fundit, por
>>>>lexoje sė pari tė tėren)
>>>>
>>>>1. New York City ka gjithsejė 11 germa
>>>>2. Afghanistan ka gjthsejė 11 germa.
>>>>3. Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kėrcėnuar se do
>>>>t'i shkatrrojė
>>>>kullat binjake nė vitin 1993) poashtu ka gjithsejė 11
>>>>germa.
>>>>4. George W Bush poashtu ka 11 germa.
>>>>Kjo mund tė jetė njė koinēidencė e thjeshtė, por i ben
>>>>gjėrat mė
>>>>interesante kėtu:
>>>>
>>>>1) New York ėshtė Shteti i 11-tė.
>>>>2) Aeroplani i parė i cili ėshtė pėrplasur pėr kullat
>>>>binjake ka qenė
>>>>fluturimi numėr 11.
>>>>3) Fluturimi numėr 11 ka bartur 92 persona (9+2=11).
>>>>4) Fluturimi numėr 77 i cili poashtu ėshtė pėrplasur
>>>>pėr kullat binjake ka
>>>>bartur 65 udhėtarė (6+5=11)
>>>>5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatorė, apo ashtu siqė
>>>>tani ėshtė e njohur
>>>>9/11 (9+1+1=11)
>>>>6) Kjo datė ėshtė e ngjajshme me numrin e emergjences
>>>>sė servisit
>>>>telefonik 911 (9+1+1=11)
>>>>
>>>>Njė koinēidencė e plotė apo jo??:
>>>>
>>>>1) Numri total i viktimave nė avionėt e rrėmbyer ka
>>>>qenė 254 (2+5+4 =11).
>>>>2) 11 Shtator-i ėshtė dita e 254 me radhė nė vitin
>>>>kalendarik. Prap kemi
>>>>(2+5+4=11).
>>>>3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004
>>>>(3+1+1+2+0+0+4=11).
>>>>4) Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 (9+1+1=11) ditė
>>>>pas incidentit tė
>>>>kullave binjake.
>>>>
>>>>Tani kjo ėshtė ajo qė gjėrat i bėnė tė mbinatyrėshmė
>>>>(tė frikėshme):
>>>>Simboli mė i njohur pėr SHBA-tė, pas yjeve &
>>>>shiritave, ėshtė Shqiponja.
>>>>Vargjet mė poshtė janė tė marrura nga Kurani, libri i
>>>>shenjėt Islamik:
>>>>
>>>>"Pasi qė ėshtė e shkruar se njė bir Arabie do ta zgjoi
>>>>Shqiponjėn
>>>>Frikėsuese. Tėrbimi i Shqiponjės do tė bie mbi tokat e
>>>>ALLAHUT pėrderisa
>>>>disa popuj tė shėndruar nė dėshprim akoma mė tė
>>>>kėnaqur: pėr tėrbimin e
>>>>Shqiponjės Frikėsuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty
>>>>ka pasur PAQE.
>>>>
>>>>Ky citat ėshtė numėr 9.11 nga KURANI.
>>>>Akoma nuk jeni tė bindur pėr kėtė? ?!
>>>>Provojeni kėte dhe shikoni se si do tė ndjeheni
>>>>pastaj. Mua mė janė
>>>>ngritur flokėt pėrpjetė nga kjo:
>>>>Hapeni Microsoft Word dhe bėni si mė poshtė:
>>>>1. Shkruani me tė mėdha Q33 NY. Ky ka qenė numri i
>>>>fluturimit tė avionit tė parė qė ka goditur kullat
>>>>binjake.
>>>>2. Selektojeni kėte:- Q33 NY
>>>>3. Shėndrojeni fontin nė madhėsinė 48.
>>>>4. Shėndrojeni fontin actual nė WINGDINGS dhe do tė
>>>>fitoni njė pamje
>>>>interesante, krejt lehte e kuptueshme.
>>>>Ēē'po mendoni tani!!!
>>>>Dėrgoje kėte sa mė tepėr shokėve dhe njerėzve qė
>>>>njihni dhe brenda 11
>>>>minutave do ta marrėsh njė
>>>>befasi tė kėndėshme, nėse nuk e bėnė kėt do tė fitosh
>>>>njė tronditje
>>>>jetėsore!
>>>>Brenda 11 minutash.
>>>>
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
 
Sende Interesante
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Shkenca :: Shkenca dhe Jeta-
Jump to: