www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Katar, robot? mbi

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: Katar, robot? mbi   Thu May 31, 2007 3:46 pm

Katar, robot? mbi
deve


Katari nje nga vendet me numrin me te madh te deveve ne bote, ka planifikuar vendosjen e
nje sistemi robot, i cili do te udheheqe keto kafshe gjate garave tradicionale. Ky hap eshte
marre pas polemikave te shumta, per faktin se devete po perdoren dendur edhe nga moshat e
reja. Seria e pare e roboteve qe jane duke u prodhuar ne Zvic?r, eshte eksperimentuar me
sukses dhe pritet qe Katari nga nje vendet me te pasura me nafte, te hape nje fabrike e cila do
te prodhoje kete linje te vecante robotesh. Nderkohe qe nje tjeter arsye per vendosjen e
roboteve mbi deve eshte edhe fakti se shume turiste qe vizitojne kete vend mund te levizin ku
te deshirojne, duke planifikuar levizjet e kafshes, pa qene e nevojshme qe te paguajne
persona qe do ti udheheqin ato.
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
 
Katar, robot? mbi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Shkenca :: Teknologjia-
Jump to: