www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 ALI PODRIMJA

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: ALI PODRIMJA   Mon Jun 11, 2007 5:03 am

ALI PODRIMJA


Evropa pėrmes grilave

Ludwig Hartingerit

Ne dhomėn akustike hyn Evropa pėrmes grilave
dhe mė del ėndrra
Pėshpėris vitet: 1878, 1913, 1924, 1945
Kujtoj Mollėn e Kuqe
hingėllimėn e vranēit
kur shurdhonte Toplicė e Artė

Ja erdhi edhe viti 1992
Kongreset e anktheve e pabesive
Po unė ende marr frymė
Mas hijen me pėllėmbė rrjepacake
deri nė skaj tė horizontit

A kam mė kohė pėr korrigjime

Lart atje shoqėrohesh miku im
me tingujt e Moxartit
e m'i nis letrat qė kurrė s'arrijnė

Asht e lėkurė zbres unė
nė Rrethin e Nėntė tė Ferrit
Tjerr terrin verbues
Mėsoj veshin me vetminė e fjalėve e shkronjave
me shushurimėn e ujėrave
dhe shpirtrave tė fikur
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
 
ALI PODRIMJA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Dashuri :: Fjal te Urta-
Jump to: