www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Poezi dashurie

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: Poezi dashurie   Mon Jun 11, 2007 5:06 am

Per Ty
Zoti krijoj boten Por te krijoi edhe ty,
Ti me don mua E une vdes per ty.
Nė gjumė rashė njė ėnderr e pashė
smujta me nejt pa te shkrue se dikush
erdh e me foli mue?? Se qfar me
tha as vet se kujtoja por veq nje
fjal e kujtova, kur me tha se une ty
ste harroj... dhe pastaj un u zgjova
dhe drejt ne kompjuter une shkova me
gezim ty tu te tregue se diqka mue mu ka diftue?
sdi qka te them ma une ty veq te
thom se te due dhe nuk
kam gjum qe nuk me shkruan......?-?
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
viruss
Super Moderator


Number of posts : 9
Registration date : 2009-01-21

PostSubject: POEZI DASHURIE   Fri Apr 17, 2009 8:10 pm

Titulli: POEZI

--------------------------------------------------------------------------------

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT
Back to top Go down
View user profile
 
Poezi dashurie
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Dashuri :: Fjal te Urta-
Jump to: