www.erzenisma.com

FORUMI
 
HomeCalendarGalleryFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 Poezi

Go down 
AuthorMessage
Net $er$eri
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 42
Age : 30
Registration date : 2006-11-11

PostSubject: Poezi   Sat Nov 11, 2006 7:13 am

Njė natė me Shi

Terin e natės Vetėtima
e bėn ditė.
E sa bukur ndriēon qyteti im
Nga kjo dritė.

E shkoj qytetin nė terin
e natės me shi nga dritarja
e dhomės me cigare nė dura
e i shkuraj kėto vargje me
dritėn e qiriut.

Me tė vėrtet kjo ėshtė ēmenduri
Nata me shi e shtėpia me qiri.

I kujtoja kohrat e kaluar kur unė
mendoja pėr ty nė netėt me shi.

E sod qka mė ka mbetur nga ti
njė pako cigare dhe njė fotografi,
pro prap kur s’tė haroj ty
qė mė shfaqesh nė netėt me shi.
Back to top Go down
View user profile http://www.erzenisma.com
 
Poezi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
www.erzenisma.com :: Dashuri :: Poezi Dashurie-
Jump to: